Satış Sözleşmesi

 


MADDE 1 – TARAFLAR:
1/1 SATICI
Unvan: Saffet Tolga Yücel
Telefon: 0286 566 69 56
E-mail: info@geliblue.com
1/2 ALICI
Adı Soyadı Unvan:
Telefon:
Adres:
Email:

MADDE 2 – KONU:
İşbu sözleşme konusu, alıcının satıcı tarafından http://www.gelibluecom adlı internet sitesinden elektronik ortamdan siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satış fiyatı ve teslimatıyla ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN:
Ürünlerin Türü ve Cinsi, Miktarı, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Şahıs:
Ödeme Şekli:
Fatura Adresi:
Kargo Ücreti:

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER:
4.1 Satıcıya ait http://www.geliblue.com adlı internet sitesinde sözleşme dâhilinde ürünün genel nitelikleri, fiyatı ve ödeme şekliyle teslimat bilgilerinin alıcı tarafından okunup bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda teyidini verdiğini beyan eder.
4.2 Alıcının yasal olarak 30 günlük süreyi aşmamak kaidesiyle sözleşme konusu ürün için yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde açıklanmış olan ön bilgiler içeriği olan zaman zarfı dâhilinde alıcı veya gösterdiği adreste bulunan kişi/kurum/kuruluşa teslim eder.
4.3 Satıcı sözleşme konusu olan ürünün alıcıdan başka bir kişi/kurum/kuruluşa teslim edilmesi söz konusu ise, teslim edilecek kişi/kurum/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda satıcı sorumlu olmaz.
4.4 Satıcı teslim edilecek ürünün eksiksiz, sağlam, belirtilen nitelikler dâhilinde  teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 Alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurlarından kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişiler tarafından hukuka aykırı ve haksız olarak kullanılması durumunda işlmler 3d güvenlik sisteminden geçtiği için firmamız hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
4.6 Satıcı nakliyeyi engelleyen hava koşulları, gönderimi engelleyen ulaşımın gerçekleşememesi gibi olağanüstü durumlar sebebiyle ürünü teslimat süresi içinde teslim edemez ise, bu durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Alıcı verdiği siparişin iptal edilmesini, ürünün mevcut ise emsali ile değiştirilmesini veya ürünün teslimatı süresince engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi hakkını kullanabilir. Siparişin alıcı tarafından iptali halinde ödediği tutar 10 gün içinde alıcıya ödenir.
4.7 Satıcının garanti belgesiyle sattığı ürünlerin bozuk, arızalı olanlar garanti koşulları dâhilinde onarımının yapılması için satıcıya gönderilebilir. Bu durumda kargo masrafları satıcı tarafından karşılanacaktır.
4.8 Ürün kargoda teslim alındıktan sonra hiçbir şekilde eksik ve kusurlu gönderim şeklinde şikayetler kabul edilmeyecektir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI:

 

5.1 Alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

ŞİRKET 

ADI/UNVANI:

ADRES:

EPOSTA:

TEL:

FAKS:


MADDE 6 – GENEL HÜKÜMLER:
6.1 Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından satıcı sorumlu değildir.
6.2 18 yaşından küçük kişiler satıcıdan alışveriş yapamaz.

MADDE 7– YETKİLİ MAHKEME:
İşbu sözleşmenin uygulamasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem ve Heyetleri ile satıcının veya alıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Alıcı siparişin gerçekleşmesi durumunda işbu sözleşmenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.